Çalışanlar

Arzum Göksu
Kurucu Ortak

Finans sektöründe 25 yılı aşkın iş tecrübesine sahip olan Arzum Göksu, Servicium'da İş ve Sistem Geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu üyesidir.

Çalışma hayatına 1990 yılında Sümerbank Bilgi Sistemleri'nde Yazılım Mühendisi olarak başlayan Arzum, bankacılık uygulamalarının otomasyona geçirilmesi çalışmalarında liderlik yaptı. Sümerbank'ın ardından Middland Bank Türkiye'de yürüttüğü Bilgi Teknolojileri Yöneticiliği sonrasında Intertech'de çalışmaya başladı. Intertech bünyesinde birçok bankacılık projesinde yazılım ve analiz konularında aktif olarak yer alarak, Proje Yöneticiliği yaptı. Sonrasında Anadolubank Bilgi Sistemleri Sistem Geliştirme Bölümünde Müdür olarak yürüttüğü görevi süresince bankacılık projeleri kapsamında iş süreçlerinin oluşturulması, gereksinim ve fonksiyonalite analizlerinin yapılması görevlerini üstlenen ekibin yöneticiliğini yaptı. 2007 yılında Anadolubank'dan Servicium'un kuruluşunda bulunmak üzere ayrıldı.

Arzum, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Matematik lisans diplomasına sahiptir.

Cem Atik
Kurucu Ortak

Finans sektöründe 30 yılı aşkın iş tecrübesine sahip olan Cem Atik, Servicium Kurucu Ortağıdır.

Çalışma hayatına 1986 yılında Pamukbank'ta Bilgisayar Programcısı olarak başladı. Software AG'de yürüttüğü Adabas/Natural Uzmanlığı görevinin ardından, Demirbank'ta sırasıyla Yazılım Geliştirme Bölüm Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri (BT) Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlenerek, bankacılık yazılımının geliştirilmesi ve BT yapılanmasının sağlanmasında aktif rol üstlendi. Bu görevinin ardından 2001 yılına kadar ETC'de Kurucu Ortak ve Gantek'de Koordinatörlük görevlerini üstlendi. Tekstilbank BT Grup Başkanlığı'nın ardından Anadolubank 'da BT Genel Müdür Yardımcısı olarak birçok bankacılık projesinin hayata geçirilmesi ve BT'nin yeniden yapılandırılması konularına liderlik yaptı. 2007 yılında Anadolubank'tan Servicium'un kuruluşunda bulunmak üzere ayrıldı.

Cem, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı diplomasına sahiptir.

Selimcan Dalgıç
Kurucu Ortak

20 yıllık iş tecrübesine sahip olan Selimcan Dalgıç, Servicium'da Teknolojiden sorumlu Yönetim Kurulu üyesidir.

Selimcan Dalgıç, çalışma hayatına 1999 yılında Infina Yazılım'da Sistem Yöneticisi Yazılım Uzmanı olarak başladı. Tekstilbank'da yürüttüğü Proje Liderliği görevi ile bankanın internet sitesi güvenlik altyapısının tasarlanması, bilgi sistemleri operasyonel riskleri, yönetim sistemleri ve politikalarının yapılandırılması çalışmalarına liderlik yaptı. 2007 yılına kadar Anadolubank Dağıtık Sistemler ve Ağ Departmanı Müdürü olarak sürdürdüğü pozisyonu süresince, banka genelinde kullanılan tüm yerel ve geniş alan ağlarından, Intel tabanlı sunucu ve istemcilerden sorumlu ekibin liderliğini üstlendi. CIISP (Certified Information Systems Security Professional) sertifikasına sahip olan Selimcan, 2007 yılında Servicium'un kuruluşunda bulunmak üzere Anadolubank'taki görevinden ayrıldı.

Selimcan, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği lisans diplomasına sahiptir.

Alper Uyar
Stratejik Danışman

Çalışma hayatına 1986 yılında İktisat Bankası'nda başlayan Alper Uyar, bankacılık ve finans sektöründe uzun yıllar üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Garanti Faktoring ve Aktif Leasing‘de yürüttüğü Genel Müdürlük görevlerinin ardından, Garanti Faktoring ve Doğuş Otomotiv'in yönetim kurulunda yer aldı. 2006 yılından itibaren FleetCorp Türkiye ve Turkish Faktoring'de Genel Müdür olarak çalışan Alper, 2007 yılında Servicium'un kurucu ekibinde yer aldı. Servicium'a Stratejik Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alper, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ön lisans ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi lisans diplomasına sahiptir.

Seda Tekin
Eğitim ve Danışmanlık

Çalışma hayatına 1986 yılında Türk Hava Yolları’nda Bilgisayar Programcısı olarak başlayan Seda Tekin, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Analist Programcı olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Demirbank’a yeni bankacılık paketi uygulamasında görev almak üzere Analist Programcı olarak katılan Seda, Demirbank’ın HSBC ile birleşme dönemine kadar Bilgi Teknolojileri grubunu yönetmiştir. HSBC'de Uygulama Geliştirme’den sorumlu Direktör ve Teknolojiden sorumlu Grup Başkanı olarak görev yapmış, bankanın teknoloji transformasyon programına liderlik etmiştir. 2012 yılında BNP Paribas Cardif Türkiye ekibine katılan Seda, kurumda Teknoloji, Bilgi Güvenliği, Proje Yönetimi ve İş Süreçlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak çalışmıştır. 2018 yılında BNP Parisbas Cardif'den ayrılarak kişisel veri koruma/gizlilik konularında birey ve kurumlara eğitim ve danışmanlık vermek üzere Servicium ekibine katılmıştır.

Seda, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme diplomasına sahiptir.

Feyza Atik
Eğitim ve Danışmanlık

Çalışma hayatına 1984 yılında Doğuş Holding'de Analist Programcı olarak başlayan Feyza Atik, Bilgisayar Programcısı olarak İmar Bankası'nda çalışmalarına devam etmiştir. Kıdemli Bilgisayar Programcısı olarak İktisat Bankası'na katılmış, kuruluşun Fransa'da yer alan bankası Banque Internationale de Commerce'de bir yıl temel bankacılık uygulamalarına destek vermiştir. Yeni bankacılık paketi uygulamasında görev almak üzere Demirbank'a katılan Feyza, sonrasında Kentbank'da Uygulama Geliştirme Yöneticisi olarak görev almıştır. ITD'deki Ürün Yöneticiliği görevinden sonra Benkar'da sorumlu olduğu Program ve Proje Ofisi'nden HSBC birleşmesinden sonra da sorumlu olmaya devam etmiştir. 2018 yılında HSBC'den ayrılana dek BT içerisinde Kalite, Servis ve Finans Yönetimi, Operasyon ve Kurumsal Destek ve BT Risk Yöneticisi olarak çalışmıştır. Kişisel veri koruma/gizlilik konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere 2018 yılında Servicium ekibine katılmıştır.

Feyza, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı diplomasına sahiptir.

Serkan Seçer
Ürün ve Sistem Geliştirme Danışmanı

Çalışma hayatına 1995 yılında Intertech'de İş Analisti olarak başlayan Serkan Seçer, bankacılık uygulaması yazılımı, risk yönetimi gibi bir çok bankacılık projesinin iş süreçlerinin oluşturulması ve analizi konularında Proje Liderliği yaptı. Bu görevin ardından yine aynı kurumda Alternatif Datığıtım Kanalları İş Geliştirme Bölümü'nde Müdürlük görevini üstlendi. Sonrasında Anadolubank'da Hazine uygulamaları projelerinin iş geliştirme ve analiz süreçlerinde Danışman olarak görev aldı. 2007 yılında Servicium ekibine katılan Serkan, Ürün ve Sistem Geliştirmeden sorumludur.

Serkan, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme diplomasına sahiptir.

Sevtap Acar
Kıdemli Analist/Danışman

Çalışma hayatına 1992 yılında Pamukbank'da Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Sevtap Acar, yine aynı kurumda Organizasyon Yönetmen Yardımcılığı, Kredi Risk Servis Yöneticiliği yaptıktan sonra Tekstilbank'ta temel bankacılık uygulamaları Proje Lideri olarak çalışmıştır. Sonrasında Anadolubank'ta temel bankacılık Takım Lideri, Denizbank Proje Lideri ve Tekstilbank Krediler Takım Liderliği görevlerinden sonra, 2017 yılında Servicium'a Kıdemli Analist/Danışman olarak katılmıştır.

Sevtap, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme diplomasına sahiptir.